A kilátóból széles panoráma nyílik a Bakony és a Balaton-felvidék erdőire, elláthatunk egészen a Balatonig, és a közeli erdős magaslatokig.
A Kab-hegy egy hatalmas pajzsvulkán, azaz pajzsszerű, tompa szögű kiemelkedés jellemzi. Csak a csúcs szűk környezete különül el jól látható módon, a többi része nem magasodik élesen a környezete fölé, mert enyhe lejtőit az alatta elhelyezkedő üledékes kőzetrétegen szétterült bazaltköpeny alkotja. Éppen ezért körülnézve szinte lapos tájat látunk magunk körül, melyet egyébként hatalmas erdők fednek. Az erdőkben kiszúrhatjuk a nyiladékok négyzetrácsszerű szövetének egy-egy szakaszát.
Dél felé már a Balaton-felvidék dombsorai emelkednek, tiszta időben a Balaton is kibukkan a sajátos formájú, szigetszerű tanúhegyek között. Azonosíthatjuk a Tihanyi-félszigetet is, kelet felé pedig a Bakony erdős hátait látjuk. Tipikus bakonyi táj kerül a szemünk elé: az erdős hegyhátakat kisebb medencék szabdalják, melyekben települések sorakoznak. A hegylábakon irtások váltják fel az erdőt. Keleti irányban láthatjuk a hegyvidék második legmagasabb csúcsát, a Papodot, és rajta a Vitéz Bertalan Árpád-kilátót.
Az alant elterülő erdőtömb egy különösen izgalmas, sötét darabkáját rejti a múltnak: a keleti irányban található „Kis-Moszkva" létesítmény szigorúan őrzött, titkos katonai objektum volt a szovjet megszállás évtizedeiben. A nagy titkolózást elsősorban az itt tárolt nukleáris töltetek indokolták.
A rádiótorony és kiszolgáló létesítményei miatt a kilátóból korlátozott a kilátás, azonban megkerülve a kerítést több pontról is megnyílik a panoráma. Érdemes kicsit kisétálni a tarvágások foltjaira: jól látszik például a szintén bazaltos anyagú Agár-tető lapos teteje, vagy a kilátójáról felismerhető Lugos-tető. A Bakony legmagasabb pontját, a Kőris-hegy csúcsát gömb alakú radarjáról azonosíthatjuk. Igazán párátlan időben a nyugati országhatárt hordozó Kőszegi-hegység gerince is feltűnik a láthatáron.
A borovi fenyőből készült, közel 10 méter magas tornyot 2013-ban adták át. A csúcson korábban már állt egy kilátó, melyet 1937-ben húztak fel, de később, a rádiótorony építésekor lebontották.